NOX Iran - Marian Golis

czechCx2 (7K)  greatbrE (9K)  MG

Bangladéš foto
ČínaTurkestán/Tibet
text + foto

Indie foto
Iran text + foto
Kyrgyzstan text + foto
Mongolsko text
Nepál foto
Pákistán foto
Rumunsko foto
Rusko text

Rady a tipy

Kontakt

 

 
ISLÁM
slovníček pojmů

 

Iran-flag (49K)

IRAN 2005Rozhodnuto kudy povede moje další cesta za poznáním tohoto světa. Nebude to ani jihovýchodní Asie, ani Indie, Nepál či Tibet a nebudou to ani tajemná území Etiopie, Burkiny-Fasso či Mali v Africe. Po dlouhém zvažování jsem se rozhodl navštívit oblast, o níž můžeme v poslední době často slyšet v našich médiích. Zprávy to nejsou zrovna nejpříjemnější. Volím Pákistán a Írán. Pro našince zapovězené oblasti plné nenávistných a krvelačných fundamentalistů. Oblasti, kam není našinci radno vůbec vstupovat a nedejbože se zde ještě jen tak nazdařbůh potulovat. Nebo se snad i přátelit a žít s místními lidmi! Jenže tohle je právě přesně to, co zde mám v úmyslu dělat. Dle mých informací jsou totiž tyto země pravým opakem toho, co o nich můžeme číst v našich novinách. Jsou to země plné pohostinných a upřímných lidí, fascinující přírody a starobylých památek. Nemám tedy strach, rozhodně ne o sebe. A jak už na jiném místě mých stránek píšu: "Moudrý člověk může jít do každé země, neboť vlastí dobré duše je celý svět" a toho se chci na svých cestách držet. Bez předsudků a s čistou myslí se pokusit pochopit, v čem spočívá štěstí i neštěstí obyvatel tohoto světa. Objevit jejich bohy i démony a alespoň na chvíli nahlédnout do jejich životů.

Z cesty do Pákistánu jsem bohužel díky nemoci a tím pádem o 14 dní opožděnému odjezdu musel slevit. Tak snad to vyjde příště. Nicméně tajemný Írán jsem si ujít nenechal a musím potvrdit, že splnil má očekávání ! O tom se však již dočtete dále na mých stránkách, případně se do Íránu můžete podívat prostřednictvím mých fotografií.

Doporučuji navštívit FOTOGALERII z IRANU.


Pokud máte jakýkoliv dotaz či vzkaz, napište mi emailem nebo přímo do knihy VZKAZŮ, rád se podělím o své zkušenosti z této země.


MAPY

Moje cesta Íránem
pro zvětšení mapy klikni na obrázek iran-itinerar (339K)

NAHORU

 

ÍRÁN
fotogalerie
kliknutím na obrázek vstoupíš do galerie

39_masuleh (8K)

Masuleh
íránské hory


08_yazd (7K)

Yazd
starověké město uprostřed pouští


09_yazd (5K)

Jameh
ve znamení islámské architektury

Copyright © Marian Golis
(autor textů a fotografií, design, webmaster)
m.golis@email.cz