czechCx2 (7K)  greatbrE (9K)  MG

Bangladéš foto
ČínaTurkestán/Tibet
text + foto

Indie foto
Iran text + foto
Kyrgyzstan text + foto
Mongolsko text
Nepál foto
Pákistán foto
Rumunsko foto
Rusko text

Rady a tipy

Kontakt

  cina-flag (47K)

ČÍNA 2004

Peking, tibetské oblasti, Východní Turkestán


V červenci roku 2004 jsem se vydal na dlouhou cestu dálným východem. Z Pekingu má cesta vedla přes centrální tibeto-čínské oblasti až na západ země do provincie Xinjiang, která se stejně jako Tibet proti své vůli dostala pod nadvládu Číny. Celý název této provincie zní Ujghurská autonomní republika Východní Turkestán a ujghurové - původní obyvatelé této oblasti se tak postupně stali cizinci ve vlastní zemi.
Cestoval jsem zcela sám, pouze s batohem na zádech a fotoaparátem v ruce. Dopravoval jsem se místními dopravními prostředky, stravoval se s místními a přespával v těch nejlevnějších zařízeních. Zkrátka jsem "žil" s místním lidem.
Cesta byla dlouhá a mimořádně náročná. Svou kulturou, jazykem, tradicemi i náboženstvím se Čína výrazně odlišuje od celého zbytku světa. Proto i cestování touto zemí vyžaduje notnou dávku trpělivosti, odvahy, pokory a především optimismu i v těch nejsvízelnějších situacích, do nichž se člověk může velmi snadno dostat vzhledem k faktu, že nerozumí nikomu a ničemu kolem sebe.
Níže se můžete podívat kudy vedla moje cesta Čínou - MAPA. V Číně jsem strávil téměř měsíc a rád bych se s vámi podělil o své cestovatelské zkušenosti z této země plné kontrastů a překvapení, nádherné přírody, lidí a historie. Dozvíte jaká zajímavá místa lze navštívit, jak se v Číně cestuje, jaký jsou lidé, kde se ubytovat, co jíst a mnoho dalšího. Články jsou doprovázeny několika ilustračními fotografiemi, pokud byste měli zájem shlédnout více zajímavých fotografií z těchto oblastí, nebojte se mne kontaktovat.

Doporučuji navštívit FOTOGALERIE z Číny.

NAHORU


Pokud máte jakýkoliv dotaz, napište mi emailem nebo přímo do knihy VZKAZŮ, rád se podělím o své zkušenosti z této země.


MAPA cesty

Napříč Čínou
pro zvětšení mapy klikni na obrázek MAPA-cina-kyrgyzstan (195K)

NAHORU  

ČÍNA
fotogalerie
kliknutím na obrázek vstoupíš do galerie

Thumb-07-Cina-TempoNoci4 (7K)

Peking - Chengdu
desetimilonové metropole


Thumb-08-CentralChina (8K)

Centrální Čína
tibetské oblasti na území Číny


thumb-01-kashgar (7K)

Turkestán
Ujghurové - cizinci ve vlastní zemi

Přátele, zde se můžete vyjádřit k tématu ČÍNA

Copyright © Marian Golis
(autor textů a fotografií, design, webmaster)
m.golis@email.cz