czechCx2 (7K)  greatbrE (9K)  MG

Bangladéš foto
ČínaTurkestán/Tibet
text + foto

Indie foto
Iran text + foto
Kyrgyzstan text + foto
Mongolsko text
Nepál foto
Pákistán foto
Rumunsko foto
Rusko text

Rady a tipy

Kontakt

  Indie (43K)

NEPAL 2007NEPAL 2007

Dlouho jsem snil o tom, navštívit toto (zatím ještě) království v podhůří těch nejvyšších vrcholků Himalájí. A protože jsem se léta roku 2007 rozhodl navštívit Bangladéš, který je odsud coby kamenem dohodil, tak jsem si své přání splnil. Přejezd z Bangladéše do Nepálu nebyl vůbec jednoduchý. Bangladéš opouštím severním přechodem v Burimari, projíždím úzkým územím Indie (Siliuri) a do Nepálu vstupuji z východní strany přechodem Kakarbhitta. Vstup do Nepálu předznamenává, jak bude vypadat zbytek mého pobytu. Nepál totiž právě prochází obdobím politické nestability. Snahy o svržení monarchie a nastolení republiky jsou čím dál silnější. Maoisté, kteří již dlouhá léta bojují v horách Nepálu za maoistický stát, se stali legální parlamentní stranou. Politická situace je tedy velice vratká.

Z těchto důvodů také padají moje plány. Mahendra Highway, která spojuje východ země s hlavním městem Kathmandů je zablokována a stává se nebezpečnou. Přesto se mi daří po dlouhé a strastiplné cestě dostat alespoň do hlavní města a odsud pak pořádat krátké výsadky do dalších částí Nepálu. O nejedno dobrodružství není opět na mých cestách nouze.

Na své cestě jsem projel těmito místy:

  • Mahendra Highway
  • Kathmandu
  • Tongren (Palpa)
  • Lumbini a okolí
  • Bhaktapur
  • Patan
  • Pokhara

 


Pokud máte jakýkoliv dotaz či vzkaz, napište mi emailem nebo přímo do knihy VZKAZŮ, rád se podělím o své zkušenosti z této země.

NEPAL
fotogalerie
kliknutím na obrázek vstoupíš do galerie

749_nepal (90K)


760_nepal (225K)


753_nepal (210K)

Copyright © Marian Golis
(autor textů a fotografií, design, webmaster)
m.golis@email.cz