NOX Mongolsko - Marian Golis
2_mongolia_webring (2K)  Předchozí: Čína - Mongolsko - Rusko 2004  Mongolia webring  Další: Zeměplocha: Mongolsko 2003

czechCx2 (7K)  greatbrE (9K)  MG

Bangladéš foto
ČínaTurkestán/Tibet
text + foto

Indie foto
Iran text + foto
Kyrgyzstan text + foto
Mongolsko text
Nepál foto
Pákistán foto
Rumunsko foto
Rusko text

Rady a tipy

Kontakt

  mongolia-flag (47K)

MONGOLSKO 2003V létě roku 2003 jsem se přes Rusko vypravil do Mongolska. Vždy jsem snil o návštěvě této krásné země a nyní se mi mé přání splnilo. Cestoval jsem sám a na vlastní pěst. Svoji cestu jsem spravedlivě rozdělil na pobyt v Rusku a pobyt v Mongolsku. Má cesta vedla z hraničního přechodu Altanbulag do Ulanbataru. Odtud pak na západ do města Kharkhorin (Charchorin, Karakoram). Dále jsem navštívil hory Bogdkhan Uul jižně Ulanbataru s klášterem Manzshir Khiid (Klášter Mandžir). Mongolsko je dle mého názoru jednou z nejkrásnějších zemí světa a zcela určitě se sem ještě minimálně jednou vrátím. Nedotčená příroda, koně a pohostinnost jsou základními charakteristikami země. Na druhou stranu je cestování Mongolskem mimořádně náročné. Neexistují zde silnice, neexistuje zde žádná infrastruktura, přírodní podmínky jsou drsné, lidé žijí kočovným životem, málokdo hovoří jinak než mongolsky. Přesto všechno se zde člověk cítí absolutně bezpečně a díky povaze mongolského národa, nemusí mít starost o svou existenci.
V Mongolsku jsem bohužel strávil poměrně krátký čas, přesto bych se s vámi rád podělil o své cestovatelské zkušenosti. Během mé cesty jsem měl také příležitost zúčastnit se největšího mongolského svátku - slavnost Naadam. mongolia-kone (97K)


Pokud máte jakýkoliv dotaz či vzkaz, napište mi emailem nebo přímo do knihy VZKAZŮ, rád se podělím o své zkušenosti z této země.


 

MAPA MONGOLSKA

pro zvětšení mapy klikni na obrázek mongolia-mapa (306K)

NAHORU

Podrobná mapa centrálního Mongolska

pro zvětšení mapy klikni na obrázek
mongolia_centralmongolia (790K)

NAHORU  

 

MONGOLSKO
rychlé INFO

    

Copyright © Marian Golis
(autor textů a fotografií, design, webmaster)
m.golis@email.cz