czechCx2 (7K)  greatbrE (9K)  MG

Bangladéš foto
ČínaTurkestán/Tibet
text + foto

Indie foto
Iran text + foto
Kyrgyzstan text + foto
Mongolsko text
Nepál foto
Pákistán foto
Rumunsko foto
Rusko text

Rady a tipy

Kontakt

  Indie (43K)

PAKISTAN 2006PAKISTAN 2006

Po dlouhém zvažování jsem se rozhodl navštívit oblast, o níž můžeme v poslední době často slyšet v našich médiích. Zprávy to nejsou zrovna nejpříjemnější. Volím Pákistán. Pro našince zapovězená oblast plná nenávistných a krvelačných fundamentalistů. Oblast, kam není našinci radno vůbec vstupovat a nedejbože se zde ještě jen tak nazdařbůh potulovat. Nebo se snad i přátelit a žít s místními lidmi! Jenže tohle je právě přesně to, co zde mám v úmyslu dělat. Dle mých informací je totiž tato země pravým opakem toho, co o ní můžeme číst v našich novinách. Je to země plná pohostinných a upřímných lidí, fascinující přírody a starobylých památek. Nemám tedy strach, rozhodně ne o sebe.

A tak na svém putování zažívám nejedno dobrodružství. Turnaj v pólu na nejvýše položeném hřišti na světě - v průsmyku Shandur (3800 m.n.m.). Rozhovor pro pákistánksou televizi, setkání s pákistánským prezidentem Parvízem Musharafem, šílenou jízdu pákistánskými horami, dvoudenní trek do nádherného údolí Naltar k ledovcovým jezerům, záhadný národ kailašů, krásu i špínu Lahore, divokost Peshawaru - pákistánsko-afghánské metropole, atd.

Více se dočtete zde "Publikované články"

Na své cestě jsem projel těmito místy:

  • Chitral - město v severozápadním koutu Pákistánu
  • průsmyk Shandur (Shandoor)
  • údolí Bumboret
  • horské městečko Mastuj
  • Peshawar
  • Gilgit
  • údolí Naltar
  • Lahore

 


Pokud máte jakýkoliv dotaz či vzkaz, napište mi emailem nebo přímo do knihy VZKAZŮ, rád se podělím o své zkušenosti z této země.

PAKISTAN
fotogalerie
kliknutím na obrázek vstoupíš do galerie

745_pakistan (215K)


782_pakistan (165K)


765_pakistan (218K)

Copyright © Marian Golis
(autor textů a fotografií, design, webmaster)
m.golis@email.cz